37. İstanbul Film Festivali ve Film Geliştirme Atölyesi başvurularınızı bekliyor!

381

Köprüde Buluşmalar 14-15 Nisan 2018 tarihleri arasında 13. kez düzenlenecek.

Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiriyor. Film Geliştirme Atölyesi, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken, ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Film Geliştirme Atölyesi’ne seçilen projeler ile birlikte ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir ön çalışma yapıyor.

Ön çalışmanın ardından yönetmen, yapımcı ve varsa senaristleri, projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerine yapacaklar.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Bu nedenle belgesel, tür sineması (korku, fantastik vs.), çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrımız, disiplinlerarası ve hibrid projeleri de kapsıyor.

Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi başvuruları 18 Aralık 2017’de sona erecek.

Uluslararası jüriye yapılacak sunumun ardından belirlenen projelere aşağıdaki Film Geliştirme Atölyesi ödülleri verilecek:

  • Köprüde Buluşmalar 30.000 TL destek ödülü,
  • 8000 Avro CNC Ödülü
  • Melodika Ses Ödülü
  • MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) Senaryo Atölyesi Ödülü (Yunan adalarında iki kere düzenlenecek senaryo atölyesi ve ardından online yapılacak senaryo danışmanlığını içerir.)
  • Genius Park Görsel Efekt Ödülü
  • Transilvania Pitch Stop Ödülü

Başvuru yapmak için tıklayın.