Bağımsız yeni medya: Journo

501

Gazetecilerin, medya çalışanlarının yaşadıkları sorunları gündeme alarak dosyalar hazırlayan bir internet yayını Journo. Yalnızca bununla sınırlı kalmayıp gündem, teknoloji, yaşam, kültür gibi konularda da yayın yapıyor. İlk olarak 2015 yılında dört sayı olarak Journo dergisi çıkmış. Medyadaki daralma, basın özgürlüğü gibi sebepler çalışan ve işsiz gazetecilerin Journo’ya ortak bir hassasiyet ile bakmasına ortam hazırlamış.

Journo daha çok gazeteciye ulaşmak ve medya mensuplarının sorularını aktarmak için daha çok anlık paylaşıma el veren bir platforma ihtiyaç duymuş ve sonunda hepimizin kolaylıkla ulaşabileceği “Journo.com.tr” yayına alınmış.

Özellikle gazetecilik bölümünü okuyan öğrencilerin, mesleğin geleceğini göz önünde bulundurarak güncel sorunlardan, gazetecilik mesleğinin işleyişinden haberdar olmaları için takip etmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz! 🙂

Özellikle yeni medya alanında çalışma yapmak isteyenler, internet yayıncılığı üzerinden kariyerini devam ettirmek isteyenlere duyurulur.

Journo.com.tr’ye gitmek için buraya tıklayın.